KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15758097
nr 1575 8097
Curt Hamne
(f. 1943), Sverige
Etsning, Landskap. Signerad, daterad 76. Bladets mått: 4x27cm, oramat löst blad
Curt Hamne, svensk grafiker, tecknare och målare född i Falun 1943.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 30 oktober 2023
kl 20:29:02
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
Curt Hamne
Läs mer om Curt Hamne